HSWX-450X2 две линии Целосно автоматско вреќа машина за правење Coreless Со пати единица - Кина Wenzhou Висока Море машини

HSWX-450X2 две линии Целосно автоматско вреќа машина за правење Coreless Со пати единица


 • ФОБ Цена: 1000-50000USD
 • Мин.нарачката Кол: 1 Сет
 • Набавка Способност: 20sets / месец
 • Порт: Ningbo порта
 • Начин на плаќање: T / T или L / C
 • Технички податоци

  операција Видео

  Тагови производ

  компјутерска контрола над целиот процес
  автоматски запре кога трчање од филм
  висок ефикасноста на производството за да се спаси работна сила и време
  автоматски запре кога блокови филм хранење или торби џем
  автоматско хранење филм, координација ослободени од тензија приспособување
  серво мотор го прави лесно да се прилагоди на должината на торба и брзината на производство

  Технички Параметар
  модел HSWX-450X2
  Ширина на филм 200-420mm
  Width of Bag Roll 200-310mm
  Должина на торбата 200-1500mm
  филм дебелина 10-35μm per layer
  производство брзина 80-100pcs / min X2lines
  Филм Премотајте назад Дијаметар Φ150mm
  Film Unwind Diameter Φ900mm
  вкупна моќност 12KW
  потрошувачка на воздух 6HP
  машина Тежина 3800KG
  машина Димензии 7500x3000x1900mm

  Please check for machine OPERATION VIDEO page, feel free to contact us if you wanna know more specification.

   

  COF COF COF SDR

  Автоматско Намотувач филм Хранење независни Unwinder заварување и сечење


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Online Chat !