HSCG-450X2 ултра голема брзина Целосно автоматско маица торба машина за правење - Кина Wenzhou Висока Море машини

HSCG-450X2 ултра голема брзина Целосно автоматско маица торба машина за правење


 • ФОБ Цена: 1000-50000USD
 • Мин.нарачката Кол: 1 Сет
 • Набавка Способност: 20sets / месец
 • Порт: Ningbo порта
 • Начин на плаќање: T / T или L / C
 • Технички податоци

  операција Видео

  Тагови производ

  Ултра брз маица торба машина за правење е посебен дизајн за производство на две линии торба.
  Разделени PC компјутер дизајн и специјални серво мотор возење зголемување систем кеси излез.
  Специјални дизајн серво управувано исхрана торба е лесен за ракување.
  Опремени со автоматски аларми со автоматски дизајн станица.
  стабилна работа во долго време го користите.
  Лулање систем ќе се задржи две кеси од лепење едни од други.
  машина може да се запечати кеси во дебел дебелина многу цврсто.

  Технички Параметар
  модел HSCG-450X2
  Ширина на торбата 200-380mm
  Должина на торбата 300-650mm
  филм дебелина 10-55μm per layer
  производство брзина 300-400pcs / min x2Lines
  Постави режим на брзината  130-150m / min
  Филм Развивам Дијаметар Φ900mm
  вкупна моќност 15KW
  машина Тежина 2800KG
  машина Димензии 7000x1700x1900mm

  Please check for machine OPERATION VIDEO page, feel free to contact us if you wanna know more specification.

   

  COF  COF  COF   COF

  Болен фотоелемент Моторни јадење Волумен контрола превртуваат механички раце


 • Претходно:
 • Следно:

 • 

  Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања
  WhatsApp Online Chat !